این روز ها دیگر زود به زود بغض مهمان دلم می شود . ناخوش بودم ، که رسیدم به صحن گوهرشاد . طبق عادت همیشگی به سمت قفسه کتاب ها رفتم و منتخب ادعیه و زیارات را برداشتم . حال و حوصله ی دعا خواندن نداشتم . دوست داشتم فقط بشینم رو به گنبد و حرف بزنم . حرف های زیادی داشتم اما حرفم نمیامد . بغض سنگینی داشتم اما گریه ام نمیامد . دوست داشتم یک امداد غیبی بیاید و این گره را از گلویم باز کند . که یک دفعه یاد صحیفه ی سجادیه افتادم . از جا کنده شدم و دوبار رفتم سراغ قفسه . صحیفه را برداشتم . حتی با نگاه به جلدش هم آرام می شوم . صحیفه ی سجادیه یادگار شب های رمضانِ گوهرشاد است . نشستم رو به روی گنبد . هرچند قبله پشت سرم بود اما گاهی باید دلی عمل کرد ( هرچند تقریبا ما در تمام موارد دلی عمل می کنیم [لبخند] ) باز کردم و در فهرستش شروع کردم به گشتن . تا " دعا در طلب حاجات " را پیدا کردم . دعای سیزدهم . این دعایی است که خیلی به حرف های دلم نزدیک است . شروع کردم به خواندن . اللهم یا منتهی مطلب الحاجات . با اولین جمله اش اشکم آمد . خواندم و خواندم و فقط سعی می کردم که برگه های صحیفه را خیس نکنم . کاش کنج دنجی پیدا می کردم تا صدایم در گلویم نماند . خواندم ، اشک ریختم ، سبک شدم ، انرژی گرفتم و برگشتم . همه ی این ها را مدیون حضرت رضا و جد بزرگوارشان حضرت سجاد هستم . صلی الله علیک یا علی ابن موسی الرضا المرتضی . صلّی الله علیک یا علی ابن الحسین زین العابدین .

+ چالش ادعیه منتخب : 

با دعا می شود بار های سنگین را سبک کرد . با دعا می شود دل های خسته را انرژی بخشید . می شود غم ها را به شادی تبدیل کرد . و حتی احساس را به عشق .

دعا قرار است حرف های دلِ ما باشد . قرار است از احساس ما نشات گرفته باشد . قرار نیست فقط لقلقه ی زبان باشد . باید فهمیده شود و احساس شود . دلمان باید دعا را بخواند نه صرفا زبانمان . 

بعضی از دعا ها هست که بیشتر می فهمیمشان . بیشتر احساسشان می کنیم . بعضی دعا ها هست که بیشتر از هر دعای دیگری حرفِ دل ماست . 

خیلی وقت ها حرف های دلِ ما آدم ها شبیهِ هم می شود . خیلی وقت ها درد هایمان مشترک است . دعایی که من می فهمم و احساسش می کنم ، دعایی که دوای درد من است ، می تواند دوای درد خیلی از آدم های دیگر هم باشد .

بیاید به هم کمک کنیم ! دعاهایی که بیشتر از همه با آن ارتباط برقرار کرده ایم ، درک کردیم و لذتش را چشیده ایم ؛ دعاهایی که احساس می کنیم بیشتر از هر دعای دیگری حرف دل ماست و بیشتر از هر دعای دیگری درد های ما را درمان می کند به اشتراک بگذاریم تا این دارو ، دردمندان بیشتری را شفا دهد .

* دعایی را به اشتراک بگذارید که بیشتر از همه حرف دل شما بوده است ، و بیشتر با آن ارتباط قلبی و احساسی برقرار کرده اید .

* می تواند یک دعای کامل باشد و یا بخشی از یک دعا و یا حتی یک خط از یک دعا

* می تواند دعا ، زیارت و یا یک ذکر باشد

* لطفا حتی المقدور یک پست و یا یک پی نوشت از وبلاگ خودتان را برای این چالش اختصاص دهید 

* اگر در وبلاگتان به این چالش لبیک گفتید لطفا اطلاع دهید تا به فهرست ادعیه ی منتخب اضافه شود

* لطفا دوستانتان را هم دعوت کنید تا در نهایت به فهرست کامل تری دست پیدا کنیم 

* دعوت می کنم از آقای بیگی ، آقای ن. .ا ، آقای رزمنده ، آقای رئوف ، آقای کارمند مجرد ، آقای عین الف ، خانم یاقوت ، خانم نادم ، خانم دختر بی بی ، خانم الف ، خانم ///ه امیری ، خانم من مبهم ، خانم di sire ، خانم پیچک ، خانم لوسی می ، خانم یا زهرا ، خانم پاییز ، خانم یک دختر شیعه ، خانم محبوبه شب ، خانم صهبا و خانم گل نرگس و همه ی دوستانی که این متن را می خوانند .

فهرست وبلاگ های شرکت کننده و ادعیه منتخب :

وبلاگ عاشق تریم : 

* فرازی از دعای عرفه

خانم پاییز : 

* دعای ابوحمزه ثمالی

* دعای کمیل

* دعای توسل

* دعای عرفه

* ذکر یونسیه : وَ ذَا النُّونِ إِذْ ذَهَبَ مُغاضِباً فَظَنَّ أَنْ لَنْ نَقْدِرَ عَلَیْهِ فَنادى‏ فِی الظُّلُماتِ أَنْ لا إِلهَ إِلاَّ أَنْتَ سُبْحانَکَ إِنِّی کُنْتُ مِنَ الظَّالِمین‏

* ذکر قنوت نماز غفیله : اللهم انت ولیّ نعمتی و القادر علی طلبتی تعلم حاجتی فاسئلک بحق محمد و آل محمد علیه و علیهم السلام لمّا قضیتها لی

خانم خاکستری :

* دعای جوشن کبیر

خانم سایه :

* مناجات خمسه عشر

آقای رزمنده :

* مناجات امیر المومنین (ع) (مولای یا مولای .)

وبلاگ جرعه جرعه جان :

* دعای کمیل

* دعای جوشن کبیر

* زیارت حضرت زهرا (س) : . السلام علیک یا ام الحسن و الحسین سیدی شباب اهل الجنه .

وبلاگ بازتاب نفسِ صبحدمان :

* زیارت امین الله

وبلاگ دزیره :

* ربّ انّی مغلوب فانتصر و انت خیر الناصرین (سوره قمر آیه 10)

* کم من ثناء جمیل لست اهلا له نشرته

* اللهم اغفرلی الذنوب التی تهتک العصم، اللهم اغفرلی الذنوب التی تنزل النقم

وبلاگ در جست و جوی حقیقت :

* زیارت جامعه کبیره

آقای متحیر :

* زیارت آل یاسین

وبلاگ میز کار :

دعای عهد

* امین الله : السلام علیک یا امین الله فی ارضه .

* جامعه کبیره : . نصرتی معدة لکم .

* دعای بعدنمازصبح امام عصر

* زیارت آل‌یاسین

* دعای ندبه : . أَیْنَ ابْنُ النَّبِیِّ الْمُصْطَفَی وَ ابْنُ عَلِیٍّ الْمُرْتَضَی وَ ابْنُ خَدِیجَهَ الْغَرَّاءِ وَ ابْنُ فَاطِمَهَ الْکُبْرَی  بِأَبِی أَنْتَ وَ أُمِّی وَ نَفْسِی لَکَ الْوِقَاءُ وَ الْحِمَی .

* دعای کمیل : . و لایمکن الفرار من حکومتک .

* جوشن کبیر ، یستشیر، مجیر ، مشلول و .

* اجرنا من النار یا مجیر .

* دعای ماه رمضان: اللهم ارزقنی حج بیتک الحرام 

* دعای افتتاح : اللهم انانشکو الیک فقد نبینا

* دعای ابوحمزه ثمالی

* زیارت عاشورا

* حدیث کسا : . و علیک السلام یا قرة عینی و ثمرة فؤادی. 

* دعای هفتم صحیفه سجادیه

* دعا برای مرزبانان (صحیفه سجادیه)

وبلاگ مشق می کنم تو را :

* صلوات : اللهم صل علی محمد و آل محمد

* صلوات خاصه حضرت زهرا (س) : اللهم صلی علی الصدیقه فاطمه اکیه .

* صلوات خاصه ی امام رضا (ع) : اللهم صلی علی علی ابن موس الرضا المرتضی .

یَا أَیُّهَا الْعَزِیزُ مَسَّنَا وَأَهْلَنَا الضُّرُّ وَجِئْنَا بِبِضَاعَةٍ مُزْجَاةٍ فَأَوْفِ لَنَا الْکَیْلَ وَتَصَدَّقْ عَلَیْنَا إِنَّ اللَّهَ یَجْزِی الْمُتَصَدِّقِینَ یوسف - ۸۸ یَا أَبَانَا اسْتَغْفِرْ لَنَا ذُنُوبَنَا إِنَّا کُنَّا خَاطِئِینَ یوسف - ۹۷

مشخصات

آخرین ارسال ها

آخرین جستجو ها